Roll Up Banner Tasarımı

5
(1)

Roll Up Banner Tasarımı
 

Roll Up Banner Tasarımı

Roll up banner baskı görsel tasarımın ön plana çıkmasına yardımcı olan ve en çok kullanılan etkenlerin başında geliyor. Günümüzde toplumlar nüfus ve gelişim açısından sürekli büyüyen bir yapıya sahiptir.   Eskiden üretilen mal ve hizmetlerin duyurulması çok kolay yöntemlerle yapılmakta idi ve hedeflenen kitleye çığırtkanlar, tellallar gibi araçlar sayesinde kolay bir şekilde ulaşılabilmekleydi. Günümüzde mal ve hizmetler nüfusa oranla daha da fazla artmaya başladı. Böyle bir durumda insanlara ulaşmakta önemli bir hale geldi.  Farklı firma ve hizmetler arasında öne çıkmak için insanlar farklı arayışlar içerisine girmek zorunda kalmışlardır. Yapılan araştırmalara göre insanın gördükleri işittiklerine oranla daha fazla hafızalarında kalmaktadır. Roll up banner baskı insanların görsel duyusunu hedefleyerek tasarlanmış ve insanlar üzerinde kalıcı etkiler uyandıran bir araçtır.

 

Reklam ve Önemi

Ne kadar kaliteli mal veya hizmet üretirseniz üretin insanlara ulaşamadığınızda emeklerinizin karşılığını alamazsınız. İnsanlara ne kadar çok ulaşıp mal ve hizmetinizi tanıtırsanız o oranda başarılı olursunuz. Gelişen teknoloji ve toplumla beraber insanlara ulaşmanın yol ve yöntemlerinde de çok büyük değişmeler meydana geldi.  Yazılı görsel medya, sosyal medya, reklamlar, görsel afişler, panolar ve daha bir sürü yöntem kullanılarak insanlara ulaşım sağlanmaktadır.  Günümüz teknolojisi ile yapılan Reklamlar sayesinde geniş halk kitlelerine ve çok uzak mesafedeki insanlara ulaşmanız çok kısa sürelerde olmaktadır.  Son zamanlarda banner olarak tabir edilen görüntülü reklamlar çok fazla sayıda kullanılarak insanlar üzerinde kalıcı ve olumlu etkiler oluşturulmaktadır.

 

Banner Reklam Neden Önemli?

Teknolojik gelişmeler reklam sektörünü de olumlu olarak etkilemektedir.  Görüntülü reklamın bir diğer adı display reklamdır. Bu reklamcılık sosyal medya gibi platformlarda çok rahat bir şekilde hedef kitleye ulaşarak insanların haberdar olmasını sağlamaktadır. Tüketiciyi yormadan ve bıktırmadan insanlara ulaşarak kalıcı bir etki yapmaktadır. Bu şekilde sadık ve kalıcı bir kitleye sahip olma imkânı elde edebilirdiniz. Dijital Banner reklam oyun siteleri, blog, oyun siteleri, sosyal ağlar gibi birçok mecrada bulunmaktadır. Bunun yanında billboard, afişler ve roll up gibi yerlerde kullanılarak insanların dikkatini üzerine fazlasıyla çekmektedir.  Roll up banner reklamlar son zamanlarda ön plana çıkarak daha fazla kullanılmaya başlanmıştır.

 

Roll Up Banner Nedir?

Görsel olarak yapılan reklam veya duyuruların insanlar üzerinde daha etkili olduğu yapılan araştırmalar ortaya koymuştur.  Roll up banner sarmal bir mekanizmaya sahip ve özel olarak hazırlanan baskılı ve çok etkili bir reklam aracıdır. Roll up banner alüminyum bir iskelete sahiptir.  Bu alüminyum gövdenin içerisine monte edilen bir baskı yüzeyi bulunmaktadır.  Roll up bannerin konulacağı yer seçildikten sonra o konuma sabitlenir. Daha sonra sarmal mekanizması içerisinde olan baskı yüzeyi çekilerek açılır. Açılan baskı yüzeyi alüminyum iskelet üzerinde bulunan noktalara sabitlenerek kullanıma hazır hale getirilir. Bu şekilde görsel bir reklam meydana gelmiş olur. Roll up banner çok çeşitli amaçlar için kullanılan bir reklam ve duyuru aracıdır.

 

Roll Up Banner Nerelerde Kullanılır?

Roll up banner sarmal sistemi sayesinde şık ve kolay bir kullanım olanağı sağlamaktadır. Roll up banner boyut ve kullanım kolaylığından dolayı çokça tercih edilen reklam araçları arasında yer almaktadır.  Çok az yer kaplaması taşınmasının kolay bir şekilde yapılabilir olması kullanıcısına bir başka artı değer sağlamaktadır.  Roll up banner mekanizmaları fuar, alış veriş merkezleri,  kongre ve toplantı merkezleri, ofislerde ve işyerlerinde çokça kullanılan tanıtım ve reklam alanlarında etkili olarak kullanılmaktadır. Roll up banner reklam yapmanın yanında etkili ve insanların kolay bir şekilde görebileceği tanıtıcı bilgiler de verebilmektedir.

 

Roll Up Banner Baskı

Roll up banner iki ana bölümden oluşmaktadır. İlki alüminyumdan oluşan içi boşluklu ana gövdesidir. İkincisi ise insanların gözüne ilk çarpacak olan ve insanlar üzerinde etki bırakması planlanan roll up banner baskı kısmıdır.  Alüminyum gövde içerisinde bulunan baskı yüzeyi çekildikten sonra tamamen açılmaktadır. Bu baskı yüzeyi açıldıktan sonra gözdeye sabitlendikten son kullanım için hazır hale gelmiş olur.  Roll up banner mekanizmasında baskı yüzeyinin değişebilmesi sayesinde farklı baskı yüzeyleri kullanımına elverişlidir. Kullanılacak roll up banner baskı dikkat çekici insanları kendine cezp edecek ve gözü yormayan sade bir yapıda olması gerekir.  Roll up banner baskı değişebildiği için farklı tanıtım, etkinlik veya farklı reklamlarda kullanılarak maddi külfeti de ortadan kaldırmış olacaktır.

 

Roll Up Ölçüleri

Reklam ve tanıtım yapılacak hedef kitlenin belirlenmesi çok önemlidir. Bu hedef kitle belirlendikten sonra bu kitleye ulaşılacak araçların doğru belirlenmesi reklamı veya etkinliği duyurmada ve insanlar üzerinde etki bırakma noktasında önemli bir yer tutar. Kullanılacak roll up banner mekanizması seçimi önemli bir yere sahiptir. Bu noktada kullanılacak amaca göre Roll Up Ölçüleri doğru olarak seçilmesi gerekir. Roll Up Ölçüleri yanlış seçilen reklam veya tanıtımlar etkisiz ve işlevsiz olurlar. Böyle bir durumda insanlara ulaşımınız zor bir hale gelmiş olur. Toplantı salonu veya ofiste kullanılacaksa boyutlarının daha küçük kongre merkezi veya alış veriş merkezleri için daha büyük boyutlarda olması olumlu etki bırakacaktır. Roll Up Ölçüleri belirlenirken uzman işin ehli insanlardan yardım almak etkin sonuçlar ortaya çıkarır. Roll up (roll up banner) mekanizmasının rahat çalışması için 200cm’lik ölçüye 7 cm’lik ek pay verilmektedir.

Ölçüler

  • 85×200 cm tek taraflı
  • 85×200 cm çift taraflı
  • 100×200 cm tek taraflı gibi çeşitli ölçüleri bulunmaktadır.

 

Roll Up Fiyatları

Roll up banner kolay kullanımı hafif olması ve uygun fiyat seçenekleri sayesinde çokça tercih edilmektedir. Roll up banner kendi çantasında kolay bir şekilde taşıma olanı vermektedir. Çanta sayesinde dışarıdan gelebilecek yağmur veya darbelere karşı üstün koruma sağlar. Roll Up Fiyatları kullanılacak ölçüler ve baskı kalitesi ile doğrudan ilgilidir. Roll Up Fiyatları içerisinde yer alan baskı tasarımı kalitesi arttıkça fiyatı da artmaktadır. Ucuz olduğu için kalitesiz roll up tercih etmek sizleri mağdur edecektir. Roll Up Fiyatları genel olarak çok yüksek seviyelerde değildir. fiyat performans oranına baktığımız zaman çok etkili bir tanıtım ve reklam aracıdır.

 

Roll Up Banner Nasıl Kullanılır?

Kendine özel bir çantası bulunan rol lup banner kolay bir şekilde kullanılmak istenen yere taşınabilmektedir. Roll up banner baskı yüzeyi olmadan sadece alüminyum mekanizması ile satılabilmektedir. Bu şekilde alınan bir roll up için ayrıca bir baskı tasarımı alınması gerekecektir. İstendiğinde kendi isteğinize göre etkili bir tasarım oluşturarak kullanabilirsiniz. Roll up bannerin müşteri veya hedef kitleniz üzerinde etki bırakmak istiyorsanız doğru ebatlarda bir roll up tercih etmeniz gerekecektir. Bunun yanında ebatları doğru seçilse bile doğru bir yere ve açıya yerleştirilmeyen roll  up etki göstermeyecek ve hedef kitle için etkisi bir duruma düşecektir. Roll  up banner tasarım kalitesi ve dikkat çekici özellikleri ile diğer reklam ve tanıtım araçları içerisinde kendini ön plana çıkartacaktır.

 

Roll Up Banner Hangi Reklam Araçları İle Kullanılabilir?

Roll  up banner tek başına kullanılabilecek bir reklam ve tanıtım aracıdır. Daha etkili olması için diğer görsel reklam araçları ile de kullanılabilmektedir. Bunlar arasında örümcek stant, crown truss stand gibi araçlarla rahat bir şekilde kullanılmaktadır. Farklı boyutlarda roll  up banner yan yana yerleştirilerek etkili bir yol da seçilebilir. Roll up banner ağırlık olarak 4 ila 6 kg arasında bir ağırlığa sahiptir. Etkili bir tanıtım ve reklam aracı olması çokça kullanılmasını sağlamıştır.

Yazımızı Beğendiniz mi?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 1

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz gibi ...

Bizi sosyal medyada takip edin!

Bu gönderinin sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

WhatsApp WhatsApp Destek