Fotoğraf Çekimi

5
(1)

Fotoğraf Çekimi

Fotoğraf Çekimi

Fotoğraf çektirmek kimi insanlar için bir tutkudur. Hayatla barışık olan ve fotojenik olduğuna inanan insanlar hemen her köşe başında bile fotoğraf çekebilir. Özel günlerde, mekân tanıtımlarında, ürün tanıtımlarında profesyonel fotoğrafçılık son derece önemli bir iş haline gelmiş ve insanlar bu hizmetler sayesinde son derece geniş kitlelere ulaşmayı başarmışlardır. Ürün çekimi ya da katalog çekimi gibi uygulamalar sayesinde insanlar ürünlerini daha iyi şekilde tanıtma imkânı buluyorlar.

 

Ürün Çekimi

Ürün çekimi birçok farklı ürün çeşidinin profesyonel bir fotoğraf makinesi ile çeşitli açılardan görüntülerinin alınmasına denilmektedir. Ürün çekimi günlük yaşantımızda daha çok elektronik ticaret sitelerinde ürünlerin tanıtımını yapmak için kataloglara konularak kullanılmaktadır.  Burada ki asıl amaç, üretilen ürünün tanıtımını yapılması için, görsel olarak karşı tarafın bilgi sahibi olmasını sağlamaktır. Ürün çekimi etkin bir yol ile anlatımı yapıldığında satışların olumlu yönde etkilemesini sağlamaktadır. Ürün çekimi konusunda ürünün web sitesi için çekilen fotoğrafı ile katalog için çekilen fotoğrafları aynı değildir.

 

Katalog Çekimi

Katalog çekimi firmaların ve ajansların hizmetlerini basılı ya da internet üzerinde online platformlarda göstermek için yapılan fotoğraf çekimlerine denmektedir. Tanıtılan ürünü doğrudan etkilemesi için ilgi çekmek, karşı tarafa mesaj vermek amaçlı fotoğraf çekilme işlemini de katalog çekimi olarak değerlendirebilirsiniz. Burada iyi bir konsepte, ekipmanlar ve fotoğrafçıya ihtiyaç duyulmaktadır. Her sektör için geçerli uygun katalog çekimi fotoğrafları çeken kişinin profesyonel çekimine bağlıdır.  Bu çekimler iyi sonuç ya da kötü sonuç verebilmektedir. Katalog çekimi çalışmalarında hayal kırıklığına uğramaması ve başarılı bir ürün fotoğrafçılığının ön plana çıkması için dikkat edilmesi gereken önemli altın kurallar vardır. Bunlar; ışık, ürünü ön plana çıkartmak, detayları göstermek, arka plan çekimi yapmak gibi kurallardır. Katalog çekimi için bu altın kurallar oldukça önemlidir.

 

Otel Çekimi

Otel çekimi sahip olduğu özellikleri ve kaliteli müşterilere alanı gerçekçi olarak göstermesi açısından önemli bir hizmet olmaktadır. Otellerde kalmayı tercih eden misafirler, hangi otelde kalacaklarını bilmek istedikleri için otellerin fotoğraflarını inceleyerek bilgi edinebilirler. Otel çekimi çok farklı açılardan yapılan profesyonel bir çalışma gerektirmektedir. Otelin özelliklerinden, aktivitelerine kadar her türlü konuda bilgi sahibi olmak isteyen insanlar için otel çekimi yapılmaktadır. Otelin tanıtımını yapmak açısından da son derece önemli olan faktördür. Görsel olarak insanları cezp ettirme özelliğine sahiptir. Teknolojinin gelişimi ile yüksek mercekli fotoğraf makineleri çıkmıştır. Otel çekimi için farklı açılardan ve metrelerce yüksek kuş bakışı çekebilen ‘’DRONE ‘’ makineleri de otelin tanıtılması açısından büyük rol üstlenmiştir. İnsanlar artık daha bilinçlenerek gördükleri her şeye inanmamaktadırlar. Otel çekimi sayesinde bu ortadan kalkmaktadır. Hatta otelde kalan misafirler otelin hakkında yazılan yorumları takip ederek otel tercih sebebi haline gelebiliyor.

 

Drone Çekimi

Drone çekimi alt kısmında taşıyıcı kamera bulunan, havadan belirli bir yüksekliğe kadar yükselip, kuş bakışı olarak fotoğraf ya da video çekebilen kullanılan çağın son harikası olarak isimlendirilebilmektedir. Uzun bir süre havada kalıp kayıt edebilmektedir. Kısacası havadan çekilen görüntülerdir. Fotoğraf, video, evlilik ve özel günler için çekimi farklılık haline getirebilirsiniz. Tepeden kuş bakışı ile ortaya güzel bir görüntü verilebilmektedir. Örnek olarak; internetten bir otel arıyorsunuz. Bu oteli drone çekimi sayesinde kuş bakışı çekilmiş halini görebilir, çevreye daha çok hâkim olabilirsiniz. Drone çekimi sayesinde birçok farklı alanda yüksek kalitede çekimler yapabilme imkânınız bulunuyor. Evlenen bir çiftin düğününden ya da drone çekimi sayesinde dış çekimi ile ortaya güzel unutulmaz jenerik çekimler ortaya çıkmaktadır. Günümüzde drone çekimi gelişerek büyük rol oynamıştır.

 

Restaurant Çekimi

Restaurant çekimi, mekânın dekorasyonu, mimari yapısını ve dizaynını fotoğraf karesine sığdırarak sizi profesyonel bir hizmetle buluşturur. Restaurant çekimi yapılırken müşteri potansiyelinin artışının sağlamasında büyük rol oynamaktadır. Çünkü restaurant çekimi mekânın reklamında son derece önemli bir uygulamadır. Mekânın konumu, müşteriye hitabı, menüsü, görselliği, ışıklandırması ve dizaynları ile müşteri için önemlidir. Restaurant tanıtımı web sitesinde görünmektedir. Örneğin; bir aile akşam yemeği için dışarı çıkacaklar. Yemek nerede yenilir? Araması sonucunda çıkacak alternatifler arasında müşteriye hitap edici yemekler barındırması, onu görsel olarak müşteriye sunması gerekmektedir. Restaurantta bulunan yemeklerini tanıtması önemlidir. Çünkü restaurant çekimi,  sayesinde mekân tanıtımı daha yüksek bir kalitede olacaktır. Restaurant çekimi profesyonel düzeyde yapılan bir çekimdir.

 

Oyuncak Çekimi

Oyuncak çekimi yaparken çocukların en çok oynadıkları oyuncakları bilmeniz gerekmektedir. Zamanlarını genelde oyuncaklarla oynayarak geçiren çocuklarınıza yüzlerce çeşit oyuncak alabilirsiniz. Oyuncak çekimi yapan firmalar web sitelerine örneklerden koymaktadır. Çocuğumuza ne tür oyuncak alabilirim? Sorusunun cevabı zor olsa da araştırarak daha kolay hale gelmektedir. Erkek çocuklarının en çok tercih edilen oyuncaklar arasında arabalar gelmektedir. Örneğin; polis arabası oyuncağını varsayalım. Bu arabaya her tarafından oyuncak çekimi çalışması yapılırsa, ortaya göz kamaştıran bir tanıtım fotoğrafları ortaya çıkar. Oyuncak çekimi sayesinde farklı açılar her zaman ürünün tam anlaşılmasına sebep olmaktadır. Ya da kız çocukları için barbie bebekler en çok alınan oyuncaklar arasında yer almaktadır. Gözlerinin rengi, saçları ve giydiği elbiselerini görsel olarak tanıtıcı bir reklam için kullanabilirsiniz ve oyuncak çekimi yapabilirsiniz

 

Gayrimenkul Çekimi

Gayrimenkul çekimi ev ya da iş yerini kiralayacak bir insan için önemlidir. Çünkü kiralık eve çıkacak ya da satın alınacak evin görselliği önemlidir. Bu yüzden de gayrimenkul çekimi ön plana çıkmaktadır. Belli başlı internet sitesinde bulunan evlerin kaç özellikleri anlatılmaktadır. Bu özellikler kafamızda farklı bir görüntü hayal etmemize neden olmaktadır. Evin metrekaresi, ışıklandırma sistemi, balkonunun olması, dış cephesinin ışıklandırma sisteminin olması ve havuzunun olması gibi özellikleri görsel olarak gösterilmesi gerekmektedir. Gayrimenkul çekimi sayesinde bir mekâna dair daha net bilgi edinmek mümkün oluyor. Gayrimenkul çekimi ile belirli donanımlara sahip olan fotoğraf makineleri, evi farklı açılardan çekilmesinde büyük rol oynamaktadır.

 

Beyaz Eşya Çekimi

Beyaz eşya çekimi ürünün detaylarını göstermenin en iyi yolu olmaktadır. Beyaz eşyanın her kısmından görünümü ayrıntılı olarak, farklı açılardan çektiğimiz ürünlerin fotoğraflarını hedef kitlenize hitap edecek şekilde fotoğraflarla sunum yapabilirsiniz. Beyaz eşya çekimi sayesinde ürünlerinizi en iyi şekilde tanıtmak için farklı arka plan renklerini de doğru seçip, beyaz eşya fotoğraflarını daha kurumsal renklerle bütünleştirebilirsiniz. Beyaz eşya çekimi özelliklerinden bahsederken, ürünün özellikleri ortaya çıkartacak şekilde bir çekim yapılması gerekiyor. Bu özellikleri ortaya çıkartırken müşteriyi cezp etmek gerekmektedir. Örnek verecek olursak; beyaz eşyalarınızın toplu olduğu bir kampanya düşünelim. Bütün eşyaların birbirini tamamlayıcı bir halde olduğunu sunmamız gerekmektedir. Beyaz eşya çekimi faklı açılardan çekilerek ilgi çekecek hale gelmesi sağlanmaktadır. Beyaz eşya çekimi sunulan bu hizmet sayesinde müşteri beyaz eşyanızı duyduğu güveni sağlayarak kurumsal olmanızda katkı sağlamaktadır.

 

Yemek Tarifleri Çekimi

Yemek yemek insanın doğasında bulunan hayatta kalabilmesini sağlayan gıdadır. Yemek tarifleri çekimi, yapılan tariflerin uygulamalı olarak anlatımını kolaylaştıran görüntülerin alınması için uygulanır. Günümüzde yemek tarifleri çekimi yapılırken insan merak duygusu içerisine girer. Bir otelde açık büfe yemek masası düşünün. Her türlü yemek, meyve ve tatlısına kadar çeşitlilik ile zenginlik içermektedir. Yemekleri farklı türden tanıtmak için fotoğrafla yakın yemek tarifleri çekimi ve uzak yemek tarifleri çekimi olarak çekilmektedir. Genel olarak yemeğin yukarıdan çekim yapıldığında yemek farklı bir imaj kazanarak ilgi çekmektedir. Yemek tarifleri çekimi esnasında karşı tarafa güzel bir mesaj vermemizi sağlamaktadır.

 

Araba Çekimi

Araba çekimi günümüzde en çok ilgi odağı haline gelen farklı özelliklerde ki arabalardır. Arabaların dizaynı ve göz kamaştırıcı renklerini güzel fotoğraf ve video çekimleri sayesinde müşterinin satın alma ihtiyacını ortaya çıkartmaktadır. Araba çekimi her araba özellikleri bakımından farklı kişilere hitap etmektedir. Araba çekimi arabanın içi, dışı, dış rengi, aksesuarları ve motoru önemlidir. Bunları tanıtım amaçlı kullanmak için farklı etkileyici çekimler yapılması gerekmektedir. Araba çekimi ilgi odağı haline gelmesinde ki en büyük neden, cezp edici görünüşünün çekim yapılarak tanıtımda kullanılmasıdır. Araba çekimi müşteri potansiyelini artırmak için önemlidir. Fotoğraf çekimi konusunda firmamızdan profesyonel bazda hizmet alabilir ve kaliteli görseller elde edebilirsiniz.

 

Düğün Çekimi

Düğün çekimi konusunda alanında uzman kadro ile hizmet veriyor ve mutlu gününüze ait en özel kareleri sizlerle paylaşıyoruz. Tüm çekimler özel makineler ile yapılıyor. Bu da işlemin daha sağlıklı ve kaliteli olmasına yardımcı oluyor. Uzman personel çekim sırasında sizi yönlendirerek en iyi pozun oluşmasına da katkı sağlıyor. Düğün çekimi konusunda hizmet almak isterseniz kurumsal müşteri hizmetlerimize ulaşım sağlayabilir ve en iyi sonucu elde edebilirsiniz.

Yazımızı Beğendiniz mi?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 1

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz gibi ...

Bizi sosyal medyada takip edin!

Bu gönderinin sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

WhatsApp WhatsApp Destek