E-Ticaret Sitesi Kurma

5
(2)

E-Ticaret Sitesi Kurma

E ticaret sitesi kurma aşamasında mutlaka profesyonel bir hizmet içeriğinden yararlanılması gerekir. Bu sayede pozitif bir sonuç elde edilecektir. Dijital dünyanın her geçen gün biraz daha önem kazanması birçok girişimcinin dikkatini bu yöne çekiyor. Yüksek satış hacmi ve müşteri kitlesi ile birlikte e ticaret sektörü dinamik bir sektör olarak görülüyor. E- ticaret sitesi kurma düşüncesi olan kişiler bu alanda farklı site paketlerinden yararlanarak çok geniş bir alanda satış yapabilme imkânı buluyor. Önemli püf noktaları olan e ticaret siteleri bu alanda uzman olan kişilerin rehberliğinde gerçekleştirildiğinde başarı kaçınılmaz oluyor. E- ticaret sitesi kurulum aşamasında dikkate alınması gereken çok önemli detaylar bulunuyor. Ancak öncelikle hangi alanda satış yapacağınıza, ne satacağınıza ve hangi hedef kitleye hitap edeceğinize karar vermeniz gerekiyor. Çok iyi bir iş planı yaptığınız zaman sitenizin başarısızlığa uğraması gibi bir risk olmayacaktır. Aynı zamanda bu konuda sizlere profesyonel destek veren insanlardan da yardım almanız etkili olacaktır. Hayatınızın projesi olabilecek olan e ticaret sitesi yüksek gelir getirisi ile hem daha esnek çalışma imkânı sunacak hem de birçok işten daha fazla para kazandıracaktır.

E-Ticaret Sitesi Kurma

E-Ticaret Sitesini Kimler Kurabilir?

Hâlihazırda bir işletmeniz var ise e ticaret yaparak müşteri kitlenizi bulunduğunuz şehrin sınırları dışına kolayca taşıyabilirsiniz. Hatta daha profesyonel desteklerle uluslararası alanda hizmet veren platformlardan biri de olabilirsiniz. Kurulu bir iş yeri olmayan insanlar da e ticaret sitesi kurarak satış yapabilme imkânı elde edebilir. Kendi ürünlerini üreten, başkalarının ürettiği ürünleri aracı olarak satmak isteyen, işletmesinin gelirini arttırmak isteyen herkes bu site kurulumlarından faydalanabilir ve dijital ortamlarda geniş yer bulabilir. E ticaret sitesi kurma avantajları ile çok geniş kitlelere ürün satabilme imkânı yaratabilirsiniz. Kendi işinizi geliştirmek adına kuracağınız bu site işlemlerinde firmamız sizlere en iyi şekilde yol gösteriyor. Ancak bir site kurma aşamasında sormanız gereken bir takım sorular bulunuyor. Sitemde ne satabilirim, hangi hedef kitleye hitap edebilirim, ürün seçeneklerim ne kadar geniş olabilir, müşteriler beni neden tercih etsin, ziyaretçiler ürünlere en kolay nasıl ulaşabilir gibi detaylar e ticaret sitesi kurmadan önce yanıtlanması gereken sorular arasında yerini alıyor.

 

E-Ticaret Sitesi Kurulumunda Aşamalar

İyi bir iş planı yapabilmek bu aşamaların sorunsuzca yürümesinde son derece önemli bir detaydır. En önemli kısım ise hangi ürünü satacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Önce bulunacağınız sektörü belirlemeli ve sonrasında bu sektör içerisinde yer alan bir ürünü tercih etmeniz gerekiyor. Bazen birbirini destekleyen birden fazla ürünü seçebileceğiniz gibi çok fazla ürün modeline de yer verilebiliyor. Ancak çok geniş kapsamlı düşünmeden önce biraz sektörün nabzını yoklamak ilerleyen süreç için belirleyici olacaktır. Bu alanda hedefleri olan müşterilerimize e- ticaret sitesi nasıl açılır sorusunun yanıtını da en iyi şekilde veriyoruz. Bazen bu siteleri ürün satışı yapacağınız bir site olarak tercih ederken bazen hizmet satışı için de tercih edebilirsiniz. Araç kiralama, oto çekici, evcil hayvan bakım hizmetleri gibi hizmet odaklı siteler de e ticaret kapsamında değerlendirmeye alınabilecek iş fikirleri arasında bulunuyor. Bu konulara karar verdikten sonra ise hedef kitlenizi belirleme aşamasına geçebilirsiniz.

 

E-Ticaret Sitesi İçin Hedef Kitle Belirleme

E-ticaret sitesi kurmak her zaman meşakkatli ancak bir o kadar da zevkli bir iştir. Her geçen gün biraz daha hedeflerinize ulaştığınızı görebileceğiniz ve daha da fazlasını yapmak isteyebileceğiniz bu sektörde zamanla rakiplerinizden daha da iyi olabilirsiniz. Hedef kitlenizi belirlerken hangi ürünü sattığınız büyük önem taşıyor. Örneğin spor giyim ürünleri satan bir e ticaret sitesi kurduysanız hedef kitlenizin büyük çoğunluğunu genç yaş grupları oluşturacaktır. Yapacağınız reklam çalışmalarını da bu yaş gruplarına göre yönlendirmeniz satışlarınızın artış göstermesi açısından büyük bir önem taşıyor. Eğer satışını yaptığınız ürünler evcil hayvan ürünleri ise hedef kitleniz hayvan sever insanlar olacaktır. Büyüme stratejisi açısından hedef kitle belirlemek büyük bir önem taşıyor.

 

E Ticaret Sitesi İçin Pazar Araştırması

Alanında profesyonel olan firmamız e ticaret sitesi kurulumu sırasında mutlaka pazar araştırması yapmaya da önem veriyor. E- ticarete başlama sırasında pazar araştırması yapmak rakiplerinizi ve müşteri yapısını anlamada size önemli bir yol gösterici oluyor. Yapacağınız işin sektörel hacmi, bu alanda hizmet veren kaç tane web site var, aylık ne kadar ürün satabilirsiniz, kısa ve orta vadeli süreçte ne kadar rakip ile baş edebilirsiniz, dünya genelinde sektörünüzün durumu nedir, bulunduğunuz sektörün ne gibi eksik yanları var? Tüm bu soruların yanıtlarını tek tek bulmalı ve bu cevaplar ışığında yolunuza devam etmelisiniz. E- ticaret sitesi nasıl açılır sorularının yanıtlarını merak edenler için firmamız çok kapsamlı hizmetler veriyor. Bu alanda bilmeniz gereken en önemli konulardan biri de bulunduğunuz sektörde daha önce açılan ancak başarısız olan sitelerdir. Bu sitelerin neden başarısız olduğunu bilirseniz sizler de aynı hatalara düşmeyerek sitenizin başarısız olmasının önüne geçebilirsiniz.

Finansal Planlama Süreci

E-ticarete başlama aşamasında finansal konularda dikkat edilmesi gerekenler arasında bulunuyor. Müşterilerimiz için iş planlaması sırasında üzerinde en çok durduğumuz bir konu oluyor. Bu aşamada site kurulum maliyeti dışında müşteri edinme maliyeti, aylık pazarlama maliyeti gibi konuları da hesap etmeniz gerekiyor. Bunun yanında aylık ne kadar kazanacağınızı, hangi ürünü ne kadar satacağınızı da önceden belirlemeniz gerekiyor. İyi bir iş planlaması yapmak, gelir gider hesap dengesi oluşturmak e ticaret için büyük bir önem gerekiyor. Her şeyden önemlisi hiç kazanç sağlamadan bu işi ne kadar süre yürütülebileceğinizi önceden bilmeniz çok önemli bir detay oluyor. Tüm konularda hizmet verdiğimiz müşterilerimizi en iyi şekilde yönlendiriyoruz.

 

Web Sitenizin Kurulum Aşaması

Satış sitesi kurmak için gereken her sorunun cevabını aldıktan sonra artık sitenin kurulumuna geçilebilir. E- ticaret paketleri arasından size en iyi şekilde hizmet verecek site tasarımını seçtiğinizde artık bu iş için en önemli adımı atmış sayılıyorsunuz. Sitenin hızlı çalışması, çok iyi tasarlanmış ödeme sayfası bulunması, farklı ödeme yöntemlerine geniş yer verilmesi, canlı destek hizmeti verilmesi bir e ticaret sitesi için önem verilen konular arasında bulunuyor. Uygun maliyetlerde bir site yaptırmak istiyorsanız e- ticaret paketleri arasından iyi bir seçim yapabilirsiniz. Hem standart olarak hem de fiyat olarak müşterilerimize en makul olan site hizmetini sunuyoruz.

 

E-Ticaret Sitesi İçin Profesyonel Hizmet

E ticaret sitesi kurmak isteyen girişimciler için en iyi standartlarda site kurulumu yapıyoruz. Bu alanda verdiğimiz hizmetler sayesinde bulunduğunuz sektörde çok yüksek bir satış hacmine ulaşmanız mümkün hale geliyor. Standartlarını yüksek tutan firmamız sizin için en iyi kalitede site kurulumu yaparak ürünlerinizin en iyi şekilde sergilenmesine, ideal fiyatlarda satılmasına ve doğru bir hedef kitleye hitap etmesine yardımcı oluyoruz. Gerek site içerikleri konusuna gerekse müşteri kitleye hitap etme konusunda sunduğumuz profesyonel destekler sizin bu alanda yüksek başarı elde etmenize olanak sunuyor. E ticaret konusunda firmamız sizlere beklentilerin ötesinde kaliteli hizmet veriyor.

Yazımızı Beğendiniz mi?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 2

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz gibi ...

Bizi sosyal medyada takip edin!

Bu gönderinin sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

WhatsApp WhatsApp Destek